Doğuş Derya: Jet Skandalı konusunu örtbas eden birinden “dürüst” olmasını beklemiyoruz

CTP milletvekili Doğuş Derya, Ünal Üstel'in "banal milliyetçiliğin 32 sözcüğü geçmeyen kelime hazinesinden" kullandığı 5-10 kelimeyle belediyelerde yarattıkları tahribatı savuşturacağını düşündüğünü söyledi.

TVPLUS

HABER MERKEZİ

,Cumhuriyetçi Türk Partisi milletvekili Doğuş Derya, atanmış Başbakan Ünal Üstel’e yönelik, “Jet Skandalı konusunu örtbas eden birinden “dürüst” olmasını beklemiyoruz. İhalesiz yakıt alımlarının hesabını vermeyen, hukuk ihlallerini sırtına giyinerek Anayasayı kevgire çeviren, siyasi hesaplarla ülkenin kaynaklarını kemiren birinden “şeffaflık” bekleyecek kadar naif de değiliz” ifadelerini kullandı.

Doğuş Derya’nın paylaşımı şöyle:

“ATANMIŞLAR SIRADAN OLABİLİR, YARATTIKLARI TAHRİBAT SIRADAN DEĞİLDİR!

Jet Skandalı konusunu örtbas eden birinden “dürüst” olmasını beklemiyoruz. İhalesiz yakıt alımlarının hesabını vermeyen, hukuk ihlallerini sırtına giyinerek Anayasayı kevgire çeviren, siyasi hesaplarla ülkenin kaynaklarını kemiren birinden “şeffaflık” bekleyecek kadar naif de değiliz. Kendi partisinin Kurultayında sonuncu sırada çıktığı halde, sırf “daha iyi biat ettiği” için hükümetin başına atanan birinin demokrasiye dair derdi olması zaten bulunduğu “atanmışlık” pozisyonuna aykırı! Ama hala pişkinliğin çıtasını her gün daha da yükseltebilmesine şaşıracak durumdayız.

Seyire seyire yapmaya çalıştığı demagojiye (kendi deyişi ile demalojiye) yalan üstüne yalan ekleyerek CTP’yi kaos yaratmakla suçladı. “Reform” diye geçirdikleri “yasamsı şey” hakkında tek bir fikri olmadığı için, banal milliyetçiliğin 32 sözcüğü geçmeyen kelime hazinesinden, kullanmayı başar(ama)dığı 5-10 kelimeyle belediyelerde yarattıkları tahribatı savuşturacağını düşündü. Unutmayalım ki faşizm, yalanı, ahlaksızlığı, gayri dürüstlüğü, pişkinliği vb. tüm kötülükleri sıradanlaştırıp normalleştirme temayülü olan bir şeydir. Atanmışlar sıradan olabilir, yarattıkları tahribat sıradan değildir.”

Girne Belediyesi