Özbaflı: Emeklerimi ve umutlarımı “KKTC Başbakanlık” denen o çirkef yatağına gömdüm!

KKTC'nin kurulmasında yer alan eski bakanlardan Hasan Özbaflı, atanmış başbakan Ünal Üstel ile yaşadığı diyaloğu aktardı.

TVPLUS

HABER MERKEZİ

KKTC’nin kuruluşunda yer alan eski bakanlardan Hasan Özbaflı, Üst-El Hükümetinin atanmış başbakanı Ünal Üstel’in kendisini Başbakanlıktan kovmaktan beter ettiğini duyurdu. Özbaflı, “emeklerimi ve umutlarımı “KKTC Başbakanlık” denen o çirkef yatağının içine gömdüm” diyerek binayı terk ettiğini belirtti.

Özbaflı’nın paylaşımı şöyle:

“KIBRIS TÜRK HALKINA SIĞINIYORUM

Atanmış Başbakan bugüne kadar gördüğü toleransın etkisi ile, ne oldum delisi tavırlar içinde dikta heveslerine kapılmıştır. Dün Başbakanlıkta uğradığım çirkin saldırıyı Halkıma şikâyet etmeyi görev bilirim.

Konu insanlarımızın üstüne bir kâbus gibi çöken elektrik kaosu. Soruna çözüm olarak Türk Yüzer Santralını önerdiğimiz herkes tarafından bilinmektedir.

İş İnsanları Derneği İŞAD önerimizi benimsemiş ve üyelerini bilinçlendirmek gayesi ile dün 23 Ağustos, 2022 tarihinde bir toplantı düzenlemiştir.

Karpowership yetkililerinin de katıldığı etkinlik başarılı geçmiştir. Alınan kararları iletmek üzere saat 15:00’de Başbakana gidilmiştir.

İŞAD Başbakanla görüşmeye beni de davet etmişti ve gelen misafirlerle birlikte ben de ziyarete icabet ettim.

Açılış konuşmasını yapan İŞAD Başkanı Ülkemizdeki elektrik sorununa çözümleri iletti. Konuşmaya aniden giren Atanmış Başbakan, oraların tapusunun sahibi havasında tehditlerine başladı. Kelimelerini aynen aktarıyorum:

“Madem Hasan Özbaflı’yı da getirdiniz, işiniz olmaz ve sizinle görüşmeyecem. Adam baa, söver. Hem sövecen, hem de işini yapacam, öyle yağma yok! Gelin başka gün yalnız da görüşelim.”

Bu sözler karşısında şok oldum. Çünkü ben normal hayatımda da hiçbir insana sövmem.

Bunun üzerine ben söz alarak şunları söyledim:

“Ben bu Devletin kurucularından biriyim. Senin beni Devlet Binasından kovmaya hakkın yoktur. Sana sövdüğüm ithamını şiddetle reddederim. Biz sövmeyiz, eleştiririz.

Türk Firması sana 15cente elektrik önerirken sen gidip Rumdan 45 cente alırsan ve Rumla da Kıbrıs Türk Cemaatı olarak imza atarsan sizi her zaman eleştireceğiz.

Yüz milyonlarca dolarlık yakıt alımını ihalesiz yaparsan seni gene eleştireceğiz. Ama ben çıkıyorum, çözün siz enerji sorununu.” diyerek oradan çıktım ve 2 senelik emeklerimi ve Halkımın elektrik sorununu çözme umutlarımı “KKTC Başbakanlık” denen o çirkef yatağının içine gömdüm.

Ey UBP’liler görev sizdedir. İnsanlarımızın başına bela olarak atanan bu dikta özentilerini bir an evvel temizleyin, Toplumun önü açılsın.”

Bugün Kıbrıs

Girne Belediyesi