Öğretmen sendikalarından belediye emekçilerine destek

Beledilyelerde örgütlü sendikaların yarın yapacaklarını açıkladığı grev ve eyleme, KTÖS ve KTOÖES'ten destek geldi.

TVPLUS

KTÖS ve KTOEÖS tarafından yapılan ortak açıklamada, öğretmen sendikalarının belediyeler üzerinde oynanan oyunlara karşı sessiz kalmayacağı hatırlatılarak, DEV-İŞ, BES ve Mağusa Türk Genel-İŞ’in yarın Meclis önünde gerçekleştirecekleri eyleme destek verileceği açıklandı.

Sendikalar tarafından yapılan ortak açıklama şöyle:

“Atanmış UBP-DP-YDP hükümeti
anti demokratik, despot ve ben yaparım olur mantığı ile toplumsal düzeni kaosa ve kargaşaya sürüklemeye devam etmektedir.

5 Ağustos tarihinde dayatmacı ve parmak hesabı üstünden siyasi gombina ile öğretmenlerin haklarını gasp etmeye çalışan anlayış, bu kez bilimsel hiçbir kriteri açıklamaya gerek duymadan, belediyeler ile ilgili yasa tasarısını Ankara’dan aldıkları emir doğrultusunda meclis genel kuruluna getirme hevesine girmişlerdir.

Popülist yönetim şekli ile belediyeleri çıkmaza sürükleyenlerin denetlenmediği, bizzat UBP-DP-YDP tarafından korunduğu gerçeği ortadayken, belediyeler ile ilgili tartışmanın sayı üzerinden yapılması anlamsızdır. Sorunumuzun sayı olmadığı, vatandaşın nitelikli hizmet hakkı olduğu açıktır. Ve bu hizmet yerel gelirlerden belediye paylarının kalem oyunları ile gasp eden hükümet tarafından toplumdan esirgenmektedir.

KTÖS ve KTOEÖS olarak belediyeler üzerinde oynanan oyunlara karşı sessiz kalmayacağımızı hatırlatır; DEV-İŞ, BES ve Mağusa Türk Genel-İŞ’in mücadelesini selamlar, bizlerin de meclis önünde olacağımızı kamuoyu ile paylaşırız.”

Girne Belediyesi