Miçotakis, “maskara” dediği Bahçeli’yi Erdoğan’a şikayet etti

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Yunan adalarını Türkiye’nin sınırları içinde gösteren bir haritayla poz veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi. "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan küçük ortağının maskaralıklarıyla ilgili tavrını belirlemeli.” dedi.

TVPLUS

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis; Rodos, Girit Midilli, Sakız ve Sisam gibi Yunan adalarını Türkiye’nin sınırları içinde gösteren bir haritayla poz veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Miçotakis, Bahçeli’yi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şikayet etti.

Miçotakis, “Rodos, Girit Midilli, Sakız ve Sisam gibi adaların yer aldığı haritaya bir bakın. Hepsi Türkiye’nin gibi gösteriliyor. Bu aşırı uçların rüyası, Türkiye’nin resmi politikası mı? Yeni bir tahrik mi? Yoksa bir gerçek hedef mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan küçük ortağının maskaralıklarıyla ilgili tavrını belirlemeli.” dedi.

Söz konusu çerçeveli harita Bahçeli’ye, Ülkü Ocakları’nı ziyareti sırasında hediye edilmişti. Yunan basını, söz konusu haritaya tepki göstermişti.

Kaynak: Euronews Türkçe

Girne Belediyesi