Hayvancılar Lefkoşa’yı kilitleyecek

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği'nden yapılan açıklamada, Tarım Bakanlığı'ndan olumlu yanıt alınamaması nedeniyle 23 Mayıs Pazartesi günü Lefkoşa'da araçlı eylem yapılacağı duyuruldu.

TVPLUS

HABER MERKEZİ

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği yaptığı duyuruda, Tarım Bakanlığı’nda yapılan görüşmelerde olumlu bir görüş çıkmaması sebebiyle 23 Mayıs Pazartesi günü Lefkoşa’da araçlı eylem yapılacağını bildirdi.

Birlik duyurusunda ayrıca, “Bu bir kırılma noktasıdır. Yolun sonu görülmüştür. Tüm sivil toplum örgütlerini ve canı zamlardan dolayı yanan herkesi hayvancılar birliğinin yapacağı eyleme çağırıyoruz. Hep birlikte mücadeleye….” ifadelerine yer verildi.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin yaptığı duyuru şu şekilde:

“16 Mayıs tarihinde açıklamış olduğu eylem noktasında 20 Mayıs Cuma günü Tarım Bakanlığında yapmış olduğu görüşmelerden hiçbir sonuç çıkmamıştır.

Bu nedenden dolayı 23 Mayıs Pazartesi tarihinde eylem araçlı olarak yapılacaktır. Doğudan gelenler Hamitköy çemberinde batıdan gelenler ise Gönyeli çemberinde saat 10:00’da toplanarak Tarım Bakanlığı ve Başbakanlık önüne gidilerek eylemi gerçekleştirecektir. Bu eylem; zamlar altında ezilen, üretimden koparılan, evine ekmek götüremeyen üreticinin ve Kıbrıs Türk halkının sesini, çektiği sıkıntıları duyarsız ve sadece koltuk peşinde olan siyasilere göstermek için yapılacaktır.

Bu bir kırılma noktasıdır. Yolun sonu görülmüştür. Tüm sivil toplum örgütlerini ve canı zamlardan dolayı yanan herkesi hayvancılar birliğinin yapacağı eyleme çağırıyoruz.

Hep birlikte mücadeleye….”

Girne Belediyesi