Derya ekmek krizine değindi, ‘farkı’ ortaya koydu

"Kendi toprağına satılacak ganimet gözüyle bakanlarla, o toprakları insanca yaşayacağımız bir yurt yapmak için uğraşanlar arasındaki fark sanıldığından çok daha büyüktür."

TVPLUS

HABER MERKEZİ

CTP milletvekili Doğuş Derya ekmek kriziyle ilgili yaptığı paylaşımda Meclis kürsüsünden defalarca küresel iklim krizi ile beraber dünyanın korkunç bir gıda krizinin de içine girdiğini belirterek ‘tarımsal arazileri imara açıp, yabancılara satılacak inşaatların şantiyesi yapmayın’ uyarsında bulunduğunu hatırlattı. Derya, ‘kaynakları yerli üretimin artırılmasına, gıda kalitesi ve güvenliğine yönlendirin’ yönündeki uyarıların dikkate alınmadığını ifade etti.

Derya, bunları söylediğinde “yatırım düşmanı, romantik solcu, marjinal” diye isimlendirenlerle, ülkeyi kendi ekmeklik buğdayını üretmekten aciz hale getirenlerin aynı dünya görüşüne sahip olmasının tesadüf olmadığını kaydetti. Doğuş Derya, “Kendi toprağına satılacak ganimet gözüyle bakanlarla, o toprakları insanca yaşayacağımız bir yurt yapmak için uğraşanlar arasındaki fark sanıldığından çok daha büyüktür” yorumunu yaptı.

Doğuş Derya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Girne Belediyesi