“Çok daha kötü kasetler geliyor” iddiası

Korkusuz gazetesi yazarı Memduh Bayraktaroğlu, Kıbrıs'ın yetiştirdiği değerli insanların yakınlarının, eski Meclis başkanlarının, eski başbakanların çocuklarının da kayıtları olduğunu iddia ederek, "Kıbrıs’ı da kirletmişler. Çamurun içine atmışlar." dedi.

TVPLUS

Korkusuz gazetesi yazarı Memduh Bayraktaroğlu, Kıbrıs’ta yaşanan kaset skandalıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Haberleri okuduktan sonra Kıbrıs’ta çok güvendiği bir kaynağını aradığını söyleyen Bayraktaroğlu’nun anlattıklarına göre gazino patronu Halil Falyalı’nın tutuklanmaması için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da devreye girmiş. Nedenini ise şöyle anlatıyor Bayraktaroğlu: “Çok daha kötü kasetler geliyor. Birisi Kıbrıs’ın yetiştirdiği en büyük değerlerden birinin, bütün Türk ulusunun değerlerinden birinin çok yakını… Kıbrıs’ı da kirletmişler. Çamurun içine atmışlar. Neden korkuyorlar peki? Bir kumarhane sahibi var, adam uyuşturucu işi yapıyor. Neden bu adamı yargılatmıyorlar? Bizim devletimiz neden karışıyor? Olmaz… Eski başbakanlardan, Meclis başkanlarından birinin oğlunun çok uygunsuz görüntü ve konuşmaları var. Konuşmalar felaket.”

Kıbrıs’ta geçtiğimiz günlerde tutuklanan Halil Falyalı’nın şantaj ve tehdit amaçlı bir çok siyasetçinin kasetini çektiği ileri sürülmüştü. Kara para aklamak ve uyuşturucu ticaretiyle de suçlanan Halil Falyalı’nın Süleyman Soylu’ya irtibatı olduğu iddia ediliyor. Suç örgütü lideri Sedat Peker de söz konusu kasetlerin eline geçtiğini sosyal medyadan duyurmuştu.

Memduh Bayraktaroğlu’nun YouTube kanalında yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

ERSİN TATAR ANKARA’DA, ERDOĞAN’A ‘NE YAPACAĞINI’ SORUYOR
“Kıbrıs’ta başbakanın istifa ettiği yazılıyor. Bu doğru değil, hükümet gensoruyla düşürüldü. Kıbrıs’taki Cumhurbaşkanı Ersin Tatar çok etkili. Ersin Tatar nerede? Ankara’da… Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek için bekliyor. Neden? ‘Ne yapayım’ diye soracak. Gazeteciler ya bunu bilmiyorlar ya da biliyorlar ama soramıyorlar. Kıbrıs’a Erdoğan yönetiyor. Cumhurbaşkanı (Tatar) göstermelik. Kıbrıs’ta bugüne kadar hiç bir cumhurbaşkanı ya da başbakan seçimden önce gidip de ‘şuna oy verin’ demedi. Erdoğan hariç!”

KASETLERİN PEKER’LE İLGİSİ YOK
“Gazino patronu (Halil Falyalı) neden tutuklandı? Sözde, yanında çalışanlardan birini dövmüş, o kişi de karakola gitmiş şikayetçi olmuş. O kumarhane sahibi de bu yüzden gözaltına alınmış. Etmeyin eylemeyin! Bir kara para aklama, uyuşturucu kaçakçılığı iddiasıyla suçlanan gazino patronu sorguya bile çekilmiyor ama işçisini dövdüğü için tutuklanıyor, öyle mi? Yalan haber… Benim aldığım doğru bilgi; henüz istifa etmeyen Kıbrıs Başbakanı’nın eşine de o sosyal medyada yayınlanan görüntüler iletiliyor. Sosyal medyaya düşmeden önce. Hanımefendi tehdit ediliyor. Sedat Peker’in bu yayınlarla zerre kadar ilgisi yok. Yayınlayanları İçişleri Bakanlığı biliyor.”

SÜLEYMAN SOYLU DEVREYE GİRİYOR
“Kumarhane sahibi polis tarafından neden alındı? Kıbrıs Başbakanı Ersan Saner’in eşi Kıbrıs’ta yüksek yargıç yahu! Bir tarafta yürütme, bir tarafta yargı… Geceleri beraber yatıyorlar. Ve hanımefendi o andaki yaşadığı stres sonucu gazino patronunun bulunduğu karakol amirliğini arıyor ve ‘O adamı sakın ola bırakmayın’ diyor. Bunu da aceleyle söylüyor. Çünkü kendisine ‘şahsın serbest bırakılması için Türkiye’den İçişleri Bakanı’nın (Süleyman Soylu) adamları ısrarla baskı yapıyorlar’ diyorlar. O da hemen karakolu arayarak, ‘sakın ola bırakmayın, hepiniz hakkında görevi suistmalden soruşturma açtırırım’ diyor.”

Girne Belediyesi