“Kıb-Tek’te ihalelerle ilgili iddialar açığa kavuşturulacak”

Başbakan Saner, “Halkın sağlığı ile oynanmasına asla müsaade edilmeyecek, eğer varsa ihalelerle ilgili iddialar da açığa kavuşturulacaktır” dedi.

Başbakan Ersan Saner, kimsenin halk sağlığını tehlikeye atacak, Devleti ve kurumlarını zarara uğratacak işler yapmasına müsamaha gösterilmeyeceğini kaydetti. “KIB-TEK’e getirilen yakıtın iddia edildiği gibi kirli ve kalitesiz olması halinde gereği derhal yapılacak” diyen Saner, Başbakanlık Denetleme Kurulu dün itibariyle çalışmalarına başladığını açıkladı.

Basbakan Saner, “Halkın sağlığı ile oynanmasına asla müsaade edilmeyecek, eğer varsa ihalelerle ilgili iddialar da açığa kavuşturulacaktır” dedi.

“DURUM NE İSE YAKINDA ORTAYA ÇIKACAK”
Başbakan, Saner konuyla ilgili değerlendirmesinde şunları belirtti:
“ KIB-TEK’e yakıt alımı ile ilgili iddialar tarafımdan yakinen takip edilmektedir. Eğer ülke insanının alınan yakıtla zehirlediği yönündeki iddialar bazı sivil toplum örgütleri ile milletvekillerinin ifade ettikleri gibi doğru ise bunun gereği derhal yapılacaktır. İlgili Bakan’ın ifade ettiği bazı veriler vardır. Kendisi ile ben de konuştum. Durum ne ise yakında ortaya çıkacaktır.

Kimsenin halk sağlığını tehlikeye atacak, Devleti ve kurumlarını zarara uğratacak işler yapmalarına asla müsamaha gösterilmeyecektir. KIB-TEK’e getirilen yakıt iddia edildiği gibi kirli ve kalitesiz ise ve tarafıma sunulan bilgiler doğru değilse, gereği yapılacaktır. Başbakanlık Denetleme Kurulu dün itibari ile gerekli araştırmaları yapmak için tarafımdan talimatlandırılmıştır. Eğer bir ihmal veya hata söz konusu ise bu belirlenecek ve Halkımızın sağlığı ile oynanmasına asla müsaade edilmeyecektir. Eğer varsa ihalelerle ilgili iddialar da açığa kavuşturulacaktır.”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi