Kuir Kıbrıs Derneği tarafından Çatışma Çözümü Eğitimi gerçekleştirildi

Kuir Kıbrıs Derneği aktivistlerine yönelik 1 Eylül Çarşamba günü çevrimiçi olarak “Çatışma Çözümü” eğitimi düzenledi.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen “Renklerin Çeşitliliği” Projesi kapsamında dokuzuncu kapasite geliştirme eğitimi Çatışma Çözümü üzerine çevrim içi olarak gerçekleşti. Kapasite Geliştirme Eğitimi, Kuir Kıbrıs Derneği aktivistlerine yönelik olup, Derneğin gönüllülerinin çatışma davranışları ve kültürü, sağlıklı bir ortamda çatışma çözümü ve yönetimi üzerine bilgilendirmeyi hedeflemekteydi.

1 Eylül 2021 Çarşamba günü gerçekleşen eğitimin ilk oturumda, çatışma, çatışmada davranış, çatışmanın sebeplerine değinildi. İlk oturumun ardından çatışmanın etkilerine ve Kuir Kıbrıs Derneği’nde çıkan çatışmalar özelinde vaka çalışması yapılarak dernek gönüllülerinin arabuluculuk becerilerinin gelişmesi üzerine çalışıldı.

Kuir Kıbrıs Derneği’nden Erman Dolmacı, “Çatışmanın örgütlenirken kaçınılmaz olduğunu fakat çatışma çözümü eğitimi gibi farkındalık artırıcı etkinliklerin hem aktivistlerin kişisel hayatlarında hem de örgütlenirken çözüm odaklı olabilmek adına çok faydalı olduğunu” söyledi.

AKEL

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi