“Toplumun sağlığını tehlikeye atıp tasarruf mu yapacaksınız?”

Dördüncü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Bakanlar Kurulu'nun aldığı ücretli PCR kararına, "Toplumun sağlığını daha da tehlikeye atarak tasarruf mu sağlayacaksınız? Yazıklar olsun bu kararı alabilenlere…" diyerek tepki gösterdi.

HABER MERKEZİ

Dördüncü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, PCR ve antijen testlerine ücret getirilmesi sonrası, hükümetin aldığı bu kararlar salgını yayılmasını teşvik ettiğini söyledi. Akıncı, alınan bu karardaki mantığı anlamanın mümkün olmadığını belirterek, toplumun sağlığının daha da tehlikeye atılarak tasarruf sağlamaya çalışanlara, “yazıklar olsun bu kararı alabilenlere…” ifadesini kullandı.

Dördüncü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın açıklamasının tamamı şöyle:

“Günlük vaka sayıları oldukça yüksek düzeyde seyrederken, Pcr ve antijen testleri bundan böyle paralı olacak demek, salgının daha da yayılmasını teşvik etmek demektir. Bunun da mı farkında değilsiniz? Gerçekten bu mantığı anlamak mümkün değil; çünkü ortada mantıkla izah edilebilir bir karar yok. Toplumun sağlığını daha da tehlikeye atarak tasarruf mu sağlayacaksınız ? Yazıklar olsun bu kararı alabilenlere…”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi