Saner: Prim desteğinin nasıl devam edeceği konusunda çalışma yapılacak

Pandemi koşullarında devletin özel sektöre verdiği elle tutulur tek desteğin nasıl devam edeceği konusunda hükümet Ticaret Odası ile çalışma yapacak.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan Ersan Saner, devletin sosyal sigorta primlerine desteğinin nasıl devam edeceğine ilişkin hemen bir çalışma yapılması konusunda Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz’le görüş birliğine vardıklarını açıkladı.

Saner açıklamasında şunları kaydetti:

“ Hükümetimiz pandemi nedeniyle uzun bir süredir iş dünyamızın sigorta primlerine destek sağlamaktadır. Bu destek önümüzdeki süreçte de yapacağımız çalışmalar sonucu ortaya çıkacak içeriğe uygun olarak devam ettirilecektir. Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Sayın Turgay Deniz’le Devletin sosyal sigorta primlerine desteğinin nasıl devam edeceği konusunda hemen bir çalışma yapılması konusunda görüş birliğine varmış bulunuyoruz. Ekonomik Örgütlerimizle, Hükümetimiz arasında yapılacak çalışma sonuçlandıktan sonra önümüzdeki aylarda Devletimizin özel sektöre prim desteği devam edecektir. Dolayısı ile iş dünyamızı bu çalışma tamamlanıncaya dek gereğini yapmaya davet eder, herkese sağlık ve başarılar dilerim”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi