Organize ırkçılık cinayet, yağma ve vandallığa yol açtı!

Organize ırkçılık Ankara’da mültecilere yönelik linç kampanyasına dönüştü. Altındağ’da iki genç grup arasında çıkan kavga, sistemli manipülasyonun da etkisiyle hızla büyüdü. Bir kişi öldü. Suriyelilere ait ev ve iş yerleri taşlandı, yağmalandı.

Suriyeliler başta olmak üzere sığınmacı ve mültecilere yönelik organize açıklamalar Ankara’da linç kampanyasına dönüştü. Altındağ’da iki genç grup arasında çıkan kavga, sistemli manipülasyonun da etkisiyle hızla büyüdü. Suriyelilere ait ev ve iş yerleri taşlandı. Bir kişi öldü, 6 yaşındaki Suriyeli İbrahim, evlerine atılan taş sonucu başından yaralandı. Tüm bu olayların ateşini ise ırkçılığı körükleyen açıklamalarıyla bazı siyasiler ve güdümlü sosyal medya kullanıcıları yaktı.

Suriyeliler başta olmak üzere sığınmacı ve mültecilere yönelik bir grup siyasinin organize linç kampanyası Ankara’da kan döktürdü. Son aylarda dozu artırılan tahrik söylemlerinin tetiklediği yabancı karşıtlığı tehlikeli sonucunu Altındağ’da gösterdi. Battalgazi Mahallesi’nde bulunan bir parkta 10 Ağustos’ta Suriyeli Y.A.A. ve A.M.A. ile 3 kişi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Y.A.A., Emirhan Yalçın (18) ve Ali Yasin Ülger’i bıçakla yaraladı. Yalçın, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Şüpheliler “kasten öldürme” suçundan tutuklandı.

YARDIM EDEN ÇIFTIN EVINI TALAN ETTILER
Ankara Altındağ’da yabancı uyruklu kişilere ait ev ve işyerlerine taş ve sopalarla zarar verenlerin o bölgede yıllardır göçmenlere kapılarını açıp yardımda bulunan Cavit Etleç ve eşinin evine de girerek iki televizyon ile değerli mücevherlerini çaldığı ortaya çıktı.

Gece boyunca süren olaylar neticesinde saat üç sıralarında Cavit ve Hafize Etleç’in evini hedef alan saldırganlar, değerli eşyalarını alarak kayıplara karıştı. Cavit Etleç’in evinde bulunan iki adet televizyon, kamera ve değerli mücevherleri çalan hırsızların kim olduğu ise henüz bulunamadı. Etleç, yağmalanan evini gösterdikten sonra, “Benden ve hanımdan değerli değil çalınanlar’ ifadesini kullandı. Etleç, hedef gösterildiği için artık mahallede yaşayamayacağını kaydetti.

Kaynak: Türkiye basını

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi