‘Kıbrıslıların Kültürü’ iki toplumlu fotoğraf yarışması başvuruları başladı

AKEL ve Avrupa Parlamentosu’ndaki Sol Grup-GUE/NGL tarafından organize edilen “Kıbrıs Kültürü-Kıbrıslıların Tümünün Kültürü” konulu III. İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması için başvurular başladı.

AKEL ve Avrupa Parlamentosu’ndaki Sol Grup-GUE/NGL bu yıl da İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması’nın organize edileceğini ve “Kıbrıs Kültürü-Kıbrıslıların Tümünün Kültürü” konusuyla gerçekleştirilecek olan III. İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması için başvuruların 10 Ekim’e kadar yapılabileceğini duyurdu.

AKEL ve Avrupa Parlamentosu’ndaki Sol Grup-GUE/NGL bu yıl da İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması’nın organize edileceğini ve “Kıbrıs Kültürü-Kıbrıslıların Tümünün Kültürü” konusuyla gerçekleştirilecek olan III. İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması için başvuruların bugünden itibaren 10 Ekim’e kadar yapılabileceğini duyurdu.

Yarışmaya katılacak Kıbrıslı olan veya olmayan ada sakinleri bütün Kıbrıslıların ortak zenginliği olan Kıbrıs kültürünü oluşturan her şeye, kültürel mirasa, gelenek ve göreneklere, yazın ve sanata ve aynı zamanda yüzyıllar boyunca çok kültürlü bir karaktere, adanın tüm toplumlarından ve etnik/dini gruplarından çeşitli etkilere sahip bir kimliğe, Kıbrıslıların kimliğine dair her şeyi fotoğraflarına yansıtmaya çağrılıyorlar.

Yarışmada seçilecek en iyi 40 fotoğraf daha sonra gerçekleştirilecek fotoğraf sergilerinde yer alacak. Fotoğrafları ilk üçe giren yarışmacılar Brüksel’de yapılacak fotoğraf sergisinin yapılacağı dönemde gerçekleştirecek olan Brüksel ziyaretine katılabilecekler. Ayrıca fotoğrafları ilk 12’ye giren yarışmacılara yapılacak özel bir törende anı ödülleri verilecek ve onların 12 fotoğrafı AKEL ve Avrupa Parlamentosu’ndaki Sol Grup-GUE/NGL tarafından bastırılacak olan 2022 yılı takviminde yer alacak.

Yarışma koşulları ve konuyla ilgili daha fazla bilgiyi AKEL’in Web sayfasında bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve katılım başvurusu için 22589521 numaralı telefonla veya [email protected] e-mail adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi