“Türkiye’deki korku imparatorluğunu Kıbrıs’a yayma girişimleri karşısında sessiz kalmayacağız”

Mustafa Akıncı, Devlet Bahçeli'ye verdiği yanıtta "Türkiye’de yaratılan antidemokratik korku imparatorluğunu Kıbrıs’a yayma girişimleri karşısında sessiz kalmayacağız" dedi.

Dördüncü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Başkanı Devlet Bahçeli’nin hakkında söylediklerine yanıt verdi. Akıncı, Bahçeli’nin küfürlü bir yaptığı sataşmalarına karşılık, “Bu hezeyanlara ne denir bilemiyorum. Yerlerde sürünen bu politik düzeysizliğe bizim de ayak uydurmamız elbette söz konusu olamaz. Fakat bir şey daha söz konusu olmayacaktır; Türkiye’de yaratılan antidemokratik korku imparatorluğunu Kıbrıs’a yayma girişimleri karşısında sessiz kalmayacağız. Fikir yoksunu ve hakaret ustası ağızlar bizi susturmaya yetmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Akıncı’nın açıklaması şöyle:
“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şahsıma yönelik saldırılarını yeni bir boyuta taşıdı. Son günlerde yaptığım açıklamalarda ifade ettiğim görüşlere, yine küfürlü bir dille sataştı. Bu defa şahsım için kullandığı nitelemeler, “Fiili Akel mensubu” “Uyuyan mason ve komünist” ve “Eoka militanı” şeklinde oldu. Bu hezeyanlara ne denir bilemiyorum. Yerlerde sürünen bu politik düzeysizliğe bizim de ayak uydurmamız elbette söz konusu olamaz. Fakat bir şey daha söz konusu olmayacaktır; Türkiye’de yaratılan antidemokratik korku imparatorluğunu Kıbrıs’a yayma girişimleri karşısında sessiz kalmayacağız. Fikir yoksunu ve hakaret ustası ağızlar bizi susturmaya yetmeyecektir.”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi