Çakıcı: Hükümet tükendi, Ankara’nın desteği ile yüzdürülüyor

TKP-YG Genel Başkanı Çakıcı, UBP-DP-YDP Azınlık Hükümetinin çökmüş, tükenmiş bir hükümet olduğunu söyleyerek halkın siyasilere güveninin kalmadığını vurguladı.

Toplumcu Kurtuluş Partisi -Yeni Güçler (TKP-YG) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, hükümetin çökmüş olduğunu ve sadece Ankara’nın desteği ile yüzdürüldüğünü ifade etti.

Parti Basın Bürosu aracılığıyla açıklama yapan Mehmet Çakıcı, Ulusal Birlik Partisi-Yeniden Doğuş Partisi ve Demokrat Parti üçlü hükümeti Ankara’nın desteği ile ancak yüzdürülen, çökmüş ve tükenmiş bir hükümettir” dedi.

Çakıcı, UBP’nin kurultaya odaklandığını ve Lefkoşa’dan değil Ankara’dan yönetilen bir parti; YDP’nin ikiye bölünmüş bir parti; DP’nin de eski parti başkanı menfaatleri doğrultusunda dağılmış bir parti olduğunu belirtti.

Halkın siyasilere güveninin kalmadığını, bunun en büyük nedeninin de verilen sözlerin yerine getirilmemesi olduğunu belirten Çakıcı, halkın da bu tür anlayışlara artık izin vermemesi gerektiğini kaydetti.

Çakıcı, “Bu dağınık yapıdan kurtulmanın tek yolunun erken seçimden geçtiği nihayet görüldü ve adımlar atılmaya başlandı” ifadelerini kullandı.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi