“Tatar ucuz propaganda yapıyor, Saner bakan atamak için Fuat Oktay’ı bekliyor”

CTP milletvekili Doğuş Derya, Türkiye'ye girişine izin verilmeyen ve bu sabah Kıbrıs'ın kuzeyinde gönderilen Ali Bizden hakkında suskunluğunu koruyan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Ersan Saner'e yüklendi.

HABER MERKEZİ

CTP milletvekili Doğuş Derya, Türkiye’ye girişine izin verilmeyen ve bu sabah Kıbrıs’ın kuzeyinde gönderilen Ali Bizden hakkında suskunluğunu koruyan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Ersan Saner’e seslenerek fikir özgürlüğünün gasp edilmesi hakkında ne düşündüklerini sordu. Derya değerlendirmesinde Tatar’ın tören paşası gibi Türkiye’de ucuz propaganda yaptığını Saner’in ise bakan atamak için Fuat Oktay’ı beklediği yorumunu yaptı.

Derya’nın paylaşımı şöyle:

“Tören paşası gibi Türkiye’yi dolaşarak ucuz propaganda işleri ile iştigal eden Ersin bey, KKTC vatandaşlarının düşünceleri dolayısı ile AKP-MHP ittifakı tarafından “milli güvenlik sorunu” olarak fişlenmesi hakkında ne düşünüyor? Kabinesine atayacağı bakanı belirlemek için bile Fuat Oktay beyin gelmesini bekleyen Ersan bey, anayasal bir hak olan fikir ve vicdan hürriyetinin gasp edilmesi ile ilgili ne düşünüyor? Bulundukları mevkilerdeki meşruiyetleri bir yana, bu ülkeyi yöneten kişiler olarak KKTC vatandaşlarının üzerinde tehdit ve korku ile baskı kurmaya çalışan AKP-MHP ittifakının yaptıklarına dair bir şey diyecekler mi kendileri?”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi