Fuat Oktay yasamanın görevini yerine getirmesini istedi

Hükümette yaşanan krizi çözmek üzere adaya geldiği düşünülen TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay bugün Başbakan Ersan Saner ile görüşmesinde gergindi ve yasamaya yüklendi.

HABER MERKEZİ

Başbakan Ersan Saner’in adada bulunan TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı kabulünde soğuk rüzgarlar esti. Saner’in konuşmasının ardından söz alan Oktay, ‘biz parayı veriyoruz siz de yasaları yapın’ anlamına gelen bir konuşma yaptı. Başbakanlıkta gerçekleşen görüşmede Oktay’ın öne çıkan sözleri şöyle:

“Son 7 ay içinde 2 milyarın üzerinde kaynak aktarmış durumdayız. Kıbrıs’taki fazla yoğun gündemden belki farkında olunmuyor ama çok yoğun projelerimiz var her alanda. Özellikle üreten bir Kıbrıs’ın oluşturulması için Meclis’in buna katkı vermesi gerekiyor. Organize sanayi bölgelerinde Türkiye bir markadır bütün dünyada, gittiğimiz her yerde bu tecrübenin aktarılması için yoğun talep vardır. Biz tam tersi bunu Kıbrıs’ın kuzeyine aktarmaya gayret ettik. Hazırız, tüm çalışmalarımız hazır ancak önce Meclisteki çalışmanın tamamlanması gerekiyor. Buradan hem Meclisteki her bir üyeye ama aynı zamanda Kıbrıslı Türk her bir kardeşime Kıbrıs’ın gelişmesi, ayakları üzerinde durması için üreten eşit egemen bir devletin inşa edilmesiyle alakalı yasama çalışmasının tamamlanması gerektiğini arzu ettiğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum.”

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi