Can Ataklı’dan önemli iddia: Erdoğan yetkilerinin bir kısmını devretme karşılığında dokunulmazlık istedi

Türkiyeli gazeteci Ataklı, Erdoğan'ın Meral Akşener'e yakın bir isimle yaptığı görüşmenin detaylarını yazdı. Ataklı'nın iddiasına göre Erdoğan, Bahçeli’ye artık güvenmediğini söyleyerek İYİ Parti’ye ‘parlamenter sisteme’ geçiş karşılığında 300-400 kişilik ekibi için “dokunulmazlık” teklifini sundu.

Türkiyeli gazeteci Can Ataklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İYİ Parti lideri Meral Akşener’e çok yakın bir isimle görüşüp yetkilerini devretmek istediğini ve bunun karşılığında dokunulmazlık talep ettiğini iddia etti.

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, geçtiğimiz perşembe günü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çok yakın bir ismin, iki saate yakın süren bir görüşme yaptığını iddia etti. Ataklı, bu görüşmede Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye artık güvenmediğini ve İYİ Parti’ye ‘parlamenter sisteme’ geçiş karşılığında “dokunulmazlık” teklifini sunduğunu öne sürdü.

‘KENDİSİ VE 300-400 KİŞİLİK EKİBİ İÇİN DOKUNULMAZLIK İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞ’

Ataklı’nın YouTube kanalında “Erdoğan’ın gizli görüşmesi Bahçeli’yi çok kızdırdı” başlığı ile yayınladığı konuşmanın tamamı şöyle:

“Erdoğan, Akşener’in çok yakınıyla 1 saat 45 dakika süren bir görüşme yaptı. Geçtiğimiz perşembe ya da cuma günü. Kim olduğunu söylemeyeceğim ama evinde yani anlatabiliyor muyum. Daha önce de bu kişiyle yapılıyordu görüşmeler. Burada yapılan görüşmede de Tayyip Erdoğan, -mealen söylüyorum- gidişattan memnun olmadığı Bahçeli’ye artık asla güvenmediğini, her an oradan bir kazık yiyeceğini inandığını fakat genel olarak toplumda da oylarının düşmekte olduğunu fark ettiğini, bu nedenle yetkilerinin bir bölümünü yeni bir oluşumla parlamentoya devretmeye hazır olduğunu ama bunun karşılığında kendisi ve 300-400 kişilik ekibi için dokunulmazlık istediğini söylemiş.”

‘MHP ÇOK PALAZLANDI, OY YOK FAKAT DEVLETİN İÇİNE ÇOK SOKTU’
“Yani, ters bir şey oldu. ‘Beni yargılamaya, arkadaşlarımı yargılamaya kalkmayacaksınız’ diyor. ‘Ben size kapıları açacağım size iktidar vaat ediyorum’ diyor. İşin özlü aslında o. Bazı yetkilerimi devrederimden, şimdi ben anladığımı söyleyeyim; bir tür parlamenter rejime geçip Cumhurbaşkanlığına sembolik olarak devam etmek ama bir seçimi daha garantiye almak. Bunu da yapabileceğini gördüğü anladığım kadarıyla İYİ Parti. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi çok palazlandı. Oy yok fakat devletin içine çok soktu. Aynı Cemaatte yaptığı hata gibi şimdi ‘MHP de beni kandırdı’ diyebilir Tayyip Erdoğan.”

Kaynak: Kronos

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi