Erdoğan: Talimatla hareket etmeyiz

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir açılışta AB’nin kendisine 'Kıbrıs ziyaretinde sert mesajlar vermeyin' uyarısına ‘Erdoğan talimat almaz’ yanıtını verdiğini söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 Temmuz’daki Kıbrıs ziyareti ile ilgili Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in kendisine ‘Orada sert mesajlar vermezseniz.’ dediğini söyleyerek “Sen Erdoğan’ın ne zamandan beri talimatla konuşma yaptığını gördün.” dedi. Erdoğan, hedeflerinin Doğu Akdeniz’deki doğal gazı bir an önce çıkarmak olduğunu söylediği konuşmasının devamında “Sonra benim milletim çok rahatlayacak.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde,

“Allah nasip ederse 20 Temmuz’da KKTC’deyim. Geniş bir ekiple orada olacağız. Geçen günü Avrupa Komisyon Başkanı ile konuşuyoruz. ‘Duydum ki Kıbrıs’a gidecekmişsiniz’ dedi. Dedim gideceğim. E orada sert mesajlar vermezseniz. Bunlar kimin kim olduğunu hala öğrenememişler. Ben bu milletin bir evladıyım. Sen Erdoğan’ın ne zamandan beri talimatla konuşma yaptığını gördün. Biz hakkımız neyse hakkımızı söke söke alırız ve alacağız. Kıbrıs’taki bütün o denizlerde oralardaki petrol arama işlemlerimizi yürüteceğiz. Şu anda sondaj yapıyor muyuz? Yapıyoruz. Doğal gazın sinyalleri geliyor. Hedef bir an önce oradan doğal gazı çıkarmak. Sonra benim milletim çok rahatlayacak. Çok daha ucuza doğal gazı kullanma fırsatını yakalayacak.”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi