Harmancı: “Yaşayan ve yaşatan bir merkezimiz oldu”

Lefkoşa’da kültür, sanat, spor ve ekonomi faaliyetlerinin bir arada yürütülebileceği haftanın 7 günü hizmet verecek olan ‘Merkez Lefkoşa’ açıldı.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) açık pazar, çarşı, etkinlik ve organizasyon alanı şeklinde haftanın 7 günü hizmet verecek olan, LTB tarihinin en büyük öz kaynak yatırımlarının başında gelen Merkez Lefkoşa dün gerçekleştirilen yoğun katılım ile hizmete açıldı.

Küçük Kaymaklı Bölgesi’nde, Özker Özgür Caddesi üzerinde yer alan, kültür, sanat, spor ve ekonomi faaliyetlerinin bir arada yürütülebileceği merkezin açılışına ülkenin dört bir yanından yüzlerce yurttaş katıldı.

Açılışa katılan yurttaşlar, LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve emeği geçenlere Merkez Lefkoşa’nın hayata geçirilmesinden duydukları memnuniyeti ilettiler.

Merkez Lefkoşa’nın, ülkenin önemli bir ihtiyacına cevap verecek kapasitede, çağdaş donanıma sahip, özel gereksinimli bireyler de düşünülerek tasarlandığını ve bundan büyük mutluluk duyduklarını kaydeden yurttaşlar, tiyatro, amfi, sergi, sportif faaliyet ve etkinlik salonu ile dört dörtlük bir merkez olduğunu belirttiler.

LTB BAŞKANI HARMANCI: “YAŞAYAN VE YAŞATAN BİR MERKEZİMİZ OLDU”
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, yurttaşların çağdaş, modern, altyapısı düzgün Pazar ve farklı etkinliklere hizmet verecek bir mekâna kavuştuğunu, merkezin bölgeye ciddi bir değer katacağını söyleyerek belediye için de gurur vesilesi olduğunu ifade etti.

Uzun zamandan beridir yurttaşlarının belediyeden sadece bir açık pazar yeri beklentisi olduğunu, LTB’nin haftada bir gün değil her gün yaşayan bir merkez yarattığını kaydeden Harmancı, günün sonunda bunu başarmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Merkezin yapımına katkıda bulunan TC Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma Ve Ekonomik İşbirliği Ofisine de teşekkür eden Harmancı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Merkezin %85’lik finasmanlığını sağlayan Lefkoşalılara da elbette büyük bir teşekkür borçluyuz. Anlayışla ve sabırla Merkez Lefkoşa’nın yapımını beklediler.
Günün sonunda başkente yakışır bir merkez yarattık. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkürler. Yaşayan ve yaşatan bir merkezimiz oldu. Lefkoşa’mıza ve ülkemize hayırlı olsun.”

SATIŞ STANDLARINA YOĞUN İLGİ
Yurttaşlar, etkinlik boyunca yiyecek-içecek stantları, el işi ve tasarım ürünleri stantları, organik ve doğal ürün stantları ile kitap-oyuncak-elektronik eşya stantlarına büyük ilgi göstererek, bol bol alışveriş yapma imkânı buldu.

ETKİNLİKTE ÇOCUKLAR İÇİN ÇEŞİTLİ AKTİVİTELER DÜZENLENDİ
Pijamaskeliler ile İtfaiyeci Sam çizgi filmleri ile keyifli dakikalar geçiren çocuklar, etkinlik boyunca gerçekleştirilen, yüz boyama, mandala boyama, kutu oyunları ve oyun hamurları ile eğlenceye doydu.

Eril Cambaz, DJ Serdar Eren ile Yuka Blend Dance Team konuklara keyifli saatler yaşattı
Açılışta sahne alan ülkemizin sevilen sanatçılarından Eril Cambaz ile başarılı DJ’lerinden Serdar Eren konuklara keyifli ve neşeli anlar yaşatırken, Yuka Blend Dance Team de sergilediği başarılı performans ile göz doldurdu.

MERKEZ LEFKOŞA 12 BİN METREKARELİK BİR ALANA SAHİP
7.5 milyon tl’si öz kaynak olmak üzere 9 milyon tl’lik yatırım ile 12 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen ve 410 araç kapasiteli park alanına sahip Merkez Lefkoşa’da 300’den fazla stant yer alacak.

85 kişilik çok amaçlı toplantı salonu ve amfi, farklı pazar konseptleri ile haftanın 7 günü hizmet verecek merkezde, 105 metrekarelik çocuk oyun alanı, teraslı restoran ve kafe yer alıyor. Tüm alanlarda ücretsiz internetin sağlandığı merkez tamamen engelsiz bir yapı olarak tasarlandı.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi