“Ayrımcılıktan milyonlarca insan kaybetti, artık izin vermeyeceğiz”

DAÜ-SEN, KIBTES’in 17 Mayıs Onur Yürüyüşü sonrası yaptığı açıklamanın, Ortaçağ’ın karanlık günlerini aratmadığını belirtti.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN), yaptıkları açıklmada LGBTİ+ bireylerin ağır hakarete uğradığını ve açık hedef gösterildiğini söyleyerek Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası’nı (KIBTES) kınadı.

Açıklamada, “Eğitimciler olarak bizler insan olabilmek için dil, inanç ve inançsızlık, ırk ve etnik köken, sınıf ve zümre, cinsiyet, siyasi görüş, cinsiyet ifadesi, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığı yapmamanın şart olduğuna inanıyoruz. Bizler için her insan değerlidir ve kardeşimizdir” denildi.

İnsanlığın LGBTİ+ bireylere yaptığı ayrımcılığın bedelini ağır ödediğini belirten DAÜ-SEN’in açıklamasında, “Bu ayrımcılık yüzünden insanlık milyonlarca yazar, bilim insanı, sanatçı, aydın, mühendis, hekim, öğretmen, iş insanı, işçi, mimar kaybetti. Buna artık izin vermeyeceğiz. LGBTİ+ bireylerle her türlü ayrımcılığa ve sömürüye karşı, barış ve demokrasi, insanca ve hakça bir düzen için birlikte mücadele edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi