Lefkoşa’nın güneyindekiler İsrail Büyükelçiliğinden rahatsız

Lefkoşa’nın güneyinde bulunan İsrail Büyükelçiliği'nin mahalle içerisinde yer almasının bölgede yaşayan halkta büyük huzursuzluk ve korku yarattığı, bölge sakinlerinin, elçiliğin daha tenha bir bölgeye taşınmasını talep ettikleri belirtildi.

Güney Lefkoşa’daki İsrail Büyükelçiliği binasının mahalle içerisinde yer almasının bölge halkında büyük huzursuzluk yarattığı, bölgede ikamet eden ve evleri bulunan kişilerin, elçilik binasının mahallelerinde bulunmasından ötürü büyük zorluklar çektiği bildirildi.

Fileleftheros gazetesi, Güney Lefkoşa’da bulunan İsrail Büyükelçiliği’nin mahalle içerisinde yer almasının bölgede yaşayan halkta büyük huzursuzluk ve korku yarattığını, bölge sakinlerinin, elçiliğin daha tenha bir bölgeye taşınmasını taleplerinin ise karşılık görmediğini yazdı.

Bölge sakinlerinin evlerine kontrollerden geçmeden gidemediklerini, mahallede yürüyemediklerini ve hatta elçiliğe “Grivas Digenis” meydanından giden paralel yolun zaman zaman kapatılmasıyla zor anlar yaşadıklarını yazan gazete, bölge sakinlerinin olası bir terörist saldırı konusunda da yoğun endişe içerisinde olduklarını vurguladı.

Haberde, Güney Kıbrıs’ta yaşayan bir grup Filistinlinin pazar günü elçilik önünde protesto gösterisi düzenledikleri de hatırlatıldı.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi