CTP: Bahçeli seviyesiz saldırılarına devam ediyor

CTP yaptığı açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kıbrıs Türk halkına ve kurumlarına karşı seviyesiz saldırılarına devam ettiğini vurguladı. Açıklamada 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya yapılan saldırının kabul edilemez olduğu belirtildi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) yaptığı yazılı açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarını eleştirdi. Açıklamada Bahçeli’nin Dördüncü Cumhurbaşkanı Sn. Akıncı’ya saldırıda bulunduğu ve bu durumun asla kabul edilemez olduğu belirtildi. CTP, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Kıbrıs Türk halkına saygılı olmaya davet etti.

HAKARET NOKTASINA ULAŞAN ELEŞTİRİLER ASLA KABUL EDİLEMEZ!
CTP Basın Bürosu aracılığıyla yapılan açıklama şöyle:
“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kıbrıs Türk halkına ve kurumlarına karşı seviyesiz saldırılarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Anayasa Mahkemesi’nin almış olduğu kararı “Rumların değirmenine su taşıyor” söylemiyle suçlayan Sn. Bahçeli, bugün de Dördüncü Cumhurbaşkanı Sn. Akıncı’ya saygı sınırlarını ve siyasi etik değerleri aşan bir saldırıda bulunmuştur. Seçilmiş bir siyasinin görüş ve düşüncelerine katılmayabilir, söylemlerini eleştirebilirsiniz. Ancak bu söylem, eleştiri boyutunu aşıp hakaret noktasına geliyorsa bu durum asla kabul edilemezdir. Bahçeli’yi Kıbrıs Türk halkına, kurumlarına ve siyasilerine karşı saygılı olmaya davet ederiz.”

Görsel: Yenidüzen

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi