Sendikaların davasında hükümetin savunması dinlenecek

Kamu çalışanları ve emeklilerin hayat pahalılığı ödeneğinin yasa gücünde kararnameyle durdurulmasına karşı sendikaların açtığı davalar, hükümetin savunmasını dinlemek amacıyla 20 Nisan’a ertelendi.

Hayat Pahalılığı ödeneğinin durdurulmasıyla ilgili sendikaların ara emri talebini görüşen Anayasa Mahkemesi, hükümetin savunmasını dinlemek amacıyla duruşmayı 20 Nisan Salı 09.30’a erteledi.

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN), Kamu İşçileri Sendikası (KAMU-İŞ), Gümrük Çalışanları Sendikası (GÜÇ-SEN), Gelir ve Vergi Dairesi Çalışanları Sendikası (VERGİ-SEN) ve Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES), Hayat Pahalılığı ödeneğinin durdurulmasını dün yargıya taşımıştı.

SENDİKAL PLATFORM VE HAKSEN DE DAVA DOSYALADI
Sendikal Platform ve HAKSEN de bugün konu hakkında dava dosyalayarak, ara emri başvurusunda bulundu.
KTAMS Başkanı Güven Bengihan, hayat pahalılığı ödeneğinin durdurulmasıyla mücadeleye devam edeceklerini ve yasanın Meclis’ten geçmemesi için eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.
Sendikal Platform ve kamuda örgütlü 6 sendika (KTAMS, KAMUSEN, KAMU-İŞ, GÜÇ-SEN, VERGİ-SEN, KTHES) hayat pahalılığı ödeneğinin durdurulmasına karşı dosyaladığı davanın görüşülecek olmasından dolayı Mahkemeler önünde basın açıklaması yaptı.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi