Cenevre trafiği

Cenevre’de 27-29 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek gayrı resmi 5+1 toplantısı öncesi tarafların diplomasi trafiği yoğunlaştı. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Tatar ile görüşmek için adaya geliyor. Çavuşoğlu’nun aynı gün Türkiye’ye dönerek Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias ile görüşmesi bekleniyor.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret için KKTC’ye geliyor. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Perşembe günü kabul edeceği TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Kıbrıs konusunda 27-29 Nisan’da Cenevre’de yapılacak 5+BM gayriresmî toplantısı öncesinde değerlendirmelerde bulunacak.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ise Perşembe günü Türkiye’yi ziyaret edecek. Türkiye Dışişleri Bakanlığı açıklamasına göre, Dendias, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmelerde bulunmak üzere Türkiye’ye çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Görüşmelerde, ikili ilişkilerin tüm boyutlarının yanı sıra, güncel bölgesel meselelerin de ele alınması öngörülüyor.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi