Özür ve düzeltme…

Saygıdeğer okurlarımız; “Bir acizlik örneği: Polisten Kıbrıslı Rum kayıplarla ilgili bilgisi olana çağrı” başlıklı bugünkü haberimizde Kayıp Şahıslar Komitesi eski Kıbrıslı Türk üyesi Gülden Plümer Küçük’ün değerlendirmeleri sanılan bazı açıklamalara yer verilmiştir.

Bugün Kıbrıs editöryal ekibinin hatası nedeniyle isim benzerliğinden kaynaklanan bu hata geç de olsa fark edilmiş ve düzeltilmiştir. Yapılan haberi yayımdan kaldırdığımızı beyan eder, bu hata nedeniyle etkilenen tüm taraflardan ve yanlış bilgilendirdiğimiz okurlarımızdan özür dileriz.

Haberin devlet ajansından verilmiş hali aşağıdaki gibidir:

KKTC Polis Genel Müdürlüğü, Kayıp Şahıslar Komitesi’nin çalışmaları sonucu kemikleri bulunan ve DNA metoduyla kimlik tespiti yapılan Kıbrıslı Rumların ölüm şartlarının araştırılması amacıyla söz konusu şahısların akrabalarını ve bu şahısların kaybolması ve ölümüyle ilgili bilgiye sahip olan kişileri, Polis Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, ifade vermeye çağırdı.

KKTC Polis Genel Müdürlüğü’nün Kıbrıslı Rum kayıp şahıslarla ilgili yayımladığı bildiride şöyle denildi:
“Kayıp Şahıslar Komitesi’nin yaptığı çalışmalardan sonra kemikleri bulunan ve DNA metoduyla kimlik tespitleri yapılan Kıbrıslı Rumların ölüm şartlarının araştırılması amacıyla KKTC Başsavcılığı denetiminde Polis Genel Müdürlüğü, bahsi geçen şahısların akrabalarının ve/veya bahsi geçen şahısların kaybolması ve ölümüyle ilgili herhangi bir bilgiye sahip olan kişilerin Lefkoşa’daki Polis Genel Müdürlüğüne gelmelerini ve ifade vermelerini talep etmektedir.”
Açıklamada, randevu almak ve Tahkikat Ekibi’ne ifade vermek için 0090 0548 811 2179 ve 0090 0548 811 2178 (İngilizce) telefon numaralarından Polis Genel Müdürlüğü ile iletişime geçilebileceği de belirtildi.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi