CTP Kadın Örgütü, ‘Sosyal Politikalarda Sorunlar Ve Çözümleri Raporu’ kapsamında LTB Sığınma Evi’ni ziyaret etti

CTP Kadın Örgütü Başkanı Doğuş Derya, ziyaretlerin çeşitli sosyal kuruluşlarla devam edeceğini ve raporun tamamlanmasının ardından kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

Bugün Kıbrıs

CTP Kadın Örgütü, hazırlamış olduğu ‘Sosyal Politikalarda Sorunlar Ve Çözümleri Raporu’ kapsamında Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Sığınma Evi’ni ziyaret etti.

CTP Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Kadın Örgütü 2023 yılının Nisan ayından itibaren adanın kuzeyinde yaşayan engelli, yaşlı, kadın ve çocuk haklarında yaşanan sorunların hem veri düzeyinde hem de sahada tespit edilmesi için bir dizi çalışma yürütüyor. Bu çalışmalar kapsamında, Kamu Hizmeti Komisyonu, Sosyal Sigortalar Dairesi, Sosyal Hizmetler Dairesi, TOCED imdat hattı, Polis Şiddete Müdahale Birimi ve Çalışma Dairesi başta olmak üzere bir dizi kuruma ziyaret gerçekleştiren örgütün, toplanan veriler ışığında hazırlamış olduğu ‘Sosyal Politikalarda Sorunlar ve Çözümleri Raporu’ kapsamında başlattığı ziyaretlerin ilk adresi LTB Sığınma Evi oldu.

Doğuş Derya başkanlığında LTB Sığınma Evi yetkilileri ile görüşen CTP Kadın Örgütü yöneticileri, 2016 yılından itibaren faaliyet gösteren Sığınma Evi’nde barınan kadın ve çocukların durumu, adli yardım, Polis Şiddete Müdahale Birimi ile sağlanan koordinasyon konuları başta olmak üzere birçok konuda görüşme yaptı. Bu ziyaretlerin yaşlı bakım evleri, engelli rehabilitasyon merkezleri, çocuk yuvaları ve kreşleri ile devam edeceğini açıklayan CTP Kadın Örgütü Başkanı Doğuş Derya, ziyaretlerin tamamlanmasının ardından hazırlamış oldukları raporu basın ve kamuoyu ile paylaşacaklarını da ifade etti.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi