“Sayın Nazım Çavuşoğlu, ‘cinleri’ anlatan bu kitabın da arkasında mısınız?”

Laik Demokratik Eğitim İçin Mücadele Hareketi, 6. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabında yer alan "cinler" bölümüne dikkat çekerek, kitapların okullarda okutulmasına izin verilmeyeceğini vurguladı.

Bugün Kıbrıs

Laik Demokratik Eğitim İçin Mücadele Hareketi temsilcisi Melek Arabacıoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, öğrencilere “cinlerin” anlatıldığı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitaplarını okutulmasına izin verilmeyeceğini vurguladı.

Arabacıoğlu’nun paylaşımı şöyle:

“BU TOPLUMUN SİNİR UÇLARIYLA OYNAMAYIN
Kktc Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki eylem sonrası bize verilen kitaplar listesinde olmayan, incelememiz için biz velilere, öğretmen sendikalarına ve siyasi partilere verilmeyen Din Kültür Ve Ahlak Bilgisi kitapları ile ilgili dünden beridir yaptığımız incelemeler bize bu kitapların neden verilmediğini de bir bir ortaya çıkartıyor.
6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabının kapağını açar açmaz karşılaştığımız konu CİN’ler…

6. sınıf çocuklar hâlâ somut işlemler dönemindeyken bu çocuklara CİNLERİ anlatan bu kitabın da arkasında mısınız Sayın Nazım Çavuşoğlu?

Bilimden, ilimden uzak, hurafelerle çocukların beynini yıkamak için göz yumduğunuz Kuran kurslarının bir benzerini okullarda mı açmayı planlıyorsunuz?
Arkasındayım diye savunduğunuz bu kitapları Laik Demokratik Eğitim İçin Mücadele Hareketi velileri ve halk olarak çocuklarımıza okutmanıza asla müsaade etmeyeceğiz.”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi