Erdoğan vazgeçmiyor: Kıbrıs Gazetesi Türkiyeli sermayeye satılıyor

Türkiye'deki iktidarın yönettiği havuz medyasına çok yakında Kıbrıs'ın kuzeyindeki Kıbrıs Gazetesi de eklenecek. Erdoğan'a yakın medya patronunun yaptığı cömert teklife Nadir ailesinin sıcak baktığı öğrenildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıs’ta bastığı düğmeye medya da eklendi. Son olarak Kıbrıs’ın kuzeyindeki yargı sistemi üzerinde baskı kurmaya çalışan Erdoğan’a yakın medya patronlarının Kıbrıslı Türklerin amiral gemisi niteliğindeki Kıbrıs Gazetesi’ni almaya niyetlendiği öğrenildi. Türkiye kanadından daha önce de gelen teklifin bu kez Nur Nadir tarafından tatminkar bulunduğu belirtildi. Ankara’ya yakın kaynaklardan elde edilen bilgiye göre Kıbrıs Gazetesi’nin sahibi Asil Nadir’in TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vefa borcu nedeniyle teklife sıcak baktığı öğrenildi. Mali zorluklar içinde olan medya grubunda satışın yapılması için gün sayıldığı bilgisine ulaşıldı.

Bir ülkenin geleceğini ipotek almak isteyenlerin ilk başvurdukları yöntem olan basını kontrol altına alma çalışmaları bilindiği gibi TC-KKTC ekonomik protokollerine dahi girmiş, Lefkoşa Elçiliği aracılığıyla “zor durumda” olan basına direkt elçilik aracılığıyla katkı sağlanacağı yer almıştı. Ülkemizde Lefkoşa Büyükelçiliği, TİKA ve benzeri kurumlar aracılığıyla kontrol altına alınmak istenen toplumsal iradeye müdahale son olarak Kıbrıs Gazetesi’nin gerçekleşmesi beklenen satışıyla bir kez daha ortaya çıktı.

Bugün Kıbrıs

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi