Sınır kapılarına talimat verildi, Börke Kaşif hala bulunamıyor

Dolandırıcılıktan hakkında tutuklama kararı bulunan eski bakan Ahmet Kaşif’in oğlu Börke Kaşif polis tarafından hala bulunamıyor.

TVPLUS

Mağusa Platinium Apartmanı’ndaki mağdurların müteahhit Börke Kaşif’e açtıkları davada mahkeme Kaşif için tutuklama emri verdi. Bu apartmandan 7 yıl önce daire alan mağdurlar, daha sonra satın aldıkları dairelerin başkalarına satıldığını öğrenince mahkemeye başvurmuşlar ve Börke Kaşif aleyhinde dava açmışlardı. Avrupa gazetesinin bugünkü sayısında yer verdiği özel haberde yer alan bilgilere göre mağdurlar grubu sözcüsü Seda Mahir basına yaptığı açıklamada şöyle dedi:
“Polisin yürüttüğü suç davasında sona yaklaşılmış olup Kaşif’e tutuklama emri çıkarılmıştır. Polis şu an Börke Kaşif’i arıyor fakat polisten alınan bilgiye göre Kaşif kayıptır. Sınır kapılarına gerekli talimatlar verilmiş, çıkışı engellenmiştir”…
Ancak Kaşif henüz yakalanamadı. Haberde ayrıca Kaşif’in bu arada piyasaya yaptığı binlerce Euro borcu olduğu belirtildi. Gazete, “Verdiği karşılıklı çeklerle piyasayı da dolandıran Kaşif eski bakan babası sayesinde bu vartayı da mı atlatıyor?” diye sordu.

Girne Belediyesi